Метју Меконахи како реинкарнација на диви Бил Хиккок-Шоумен во два доживотни години: Контакт, Интерстилар за патување, НЛО и ЕТ


  • КАТЕГОРИЈА

Предложено од: ReincarnationResearch.com Supporter

Потврдено од: Духот Да се ​​биде Ahtun Re во истражувачка сесија на реинкарнација Риерсон-Семки

Член од: Валтер Семкиу, д-р

Кликнете на слики за да ги зголемите

Wild Wild Hickok: Познат и актер

„Диви Бил“ Хикок беше една од првите познати личности во Америка. Тој беше одгледан во Илиноис на фарма, но тој беше привлечен од авантурата што ја понуди американскиот Запад. На 18-годишна возраст, тој се пресели во граничните територии на Канзас и Небраска, каде стана правник. Хикок бил вклучен во голем број престрелки, но го преувеличил бројот на мажи што ги убил, што служело да помогне да се создаде митологија околу него.

Орџ Вард Николс беше новинар кој ја создаде легендата за „Вилд Бил“. Николс го интервјуираше Хикок, кој лажно изјави дека убил „стотици“ мажи. Николс ги вклучил високите приказни на Хикок во една статија објавена во Харпер Нови Месечно списание што доведе до слава на Вилд Бил. Иако Хичкок уште од детството бил одличен маркер, неговиот примарен биограф проценил дека убивал само 6 или 7 лица во престрелки.

Поради неговата слава, Хикок беше поканет да учествува во емисии кои прикажуваат живот на западната граница, полн со Индијанци и изведени престрелки. Во овој капацитет, тој работеше како актер, кој исто така ги демонстрираше своите вештини со огнено оружје за време на ревиите.

Во 1876 година, Вилд Бил играше карти во салон во Медвуд, Јужна Дакота, кога беше застрелан во грбот и беше убиен од друг коцкар. Наводно, Хирок имал неколку асови и неколку вечери, кои станале познати како „Рака на мртвиот човек“, како одраз на атентатот на Хирок.

Диви Бил Хикок како минато живеење на Метју Меконахи

Метју Дејвид Меконахи е роден во 1969 година во Тексас. Заминал на Универзитетот во Тексас, Остин, каде заработил диплома за радио-телевизија-филм. Тој продолжи да станува познат актер и освои Оскар за неговата улога како родео starвезда која договори СИДА во филмот Далас купувачи клуб.

Кога живеел во Калифорнија, Меконахи стана сурфер, спорт за кој се потребни остри рефлекси, кои исто така се потребни за да станат успешен пиштол.

Метју е познат по изразот: „Добро, добро, добро“. Јас сум доволно стар за да знам дека фразата првично се користеше во песната 30 дена во дупката, од Хамбл Пита.

Меѓуerstвездени патувања, НЛО и ЕТ: Вонземјаните се реинкарнираат премногу!

Метју глуми во неколку филмови кои вклучуваат вселенско патување, вклучително и контакт (1997) и Меѓуѕвездениот (2004). Од интерес, работам на серија написи за меѓуerstвездени патувања, НЛО и ЕТ. Излегува дека реинкарнирал и на ЕТ. Овие статии ќе ги најдете во делот на нашата веб-страница со наслов:

Soul Evolution, НЛО и ЕТ.

Останете во тек доколку сте заинтересирани за овие теми. Следете нè натаму Facebook or Twitter, каде се објавуваат нови написи. За да разгледате други случаи со актери, ве молиме одете на:

Случаи за реинкарнација на филм и ТВ

Докази и принципи на реинкарнација - разбирање на минатите животи

Физичко припишување во случаи на реинкарнација: Постои необична сличност помеѓу Диви Бил Хикок и Метју.

Минати животни страсти, талент и способности: Вајлд Бил стана славна личност поради неговите публикувани експлоативи и на крајот стана актер во ревии кои имаа за цел да го рекреираат Дивиот Запад. Метју Меконахи е актер и славна личност за Оскар, познат во моментот по лицето на автомобилскиот бренд Линколн во САД.

Хикок беше вооружен напаѓач, за што се потребни вонредни рефлекси и координација, за што исто така се бара да биде сурфер.